Blog Detail

زمان: ۰۲:۲۵:۳۴ - تاریخ: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

مشاهده: 6476

چاپ کارت ویزیت

چاپ كارت ویزیت یكی از موثرترین و ارزانترین ابزارهای تبلیغات و بازاریابی به شمار می رود . چاپ كارت ویزیت اطلاعات یك شخص یا شركت را به ساده ترین شكل در اختیار مخاطب قرار می دهد . همچنین چاپ کارت ویزیت فانتزی / چاپ کارت ویزیت نمایشگاهی / چاپ کارت ویزیت خاص / چاپ کارت ویزیت فوری می تواند شامل خدماتی كه صاحب كارت ارائه می كند و یا یك شعار تبلیغاتی باشد . 

چاپ کارت ویزیت فانتزی / چاپ کارت ویزیت نمایشگاهی / چاپ کارت ویزیت خاص / چاپ کارت ویزیت فوری ارائه شده توسط شرکت ایده آل دارای انواع مختلفی بوده که عبارتند از :

 • چاپ کارت ویزیت گلاسه
 • چاپ کارت ویزیت کتان
 • چاپ کارت ویزیت PVC
 • چاپ کارت ویزیت سلفون مات و چاپ کارت ویزیت سلفون براق
 • چاپ کارت ویزیت لمینت مات و چاپ کارت ویزیت لمینت براق

امروزه اصلی‌ترین کاربرد کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری اطلاع‌رسانی آرشیوی (و نه تبلیغاتی) است. 

کاربرد کارت ویزیت 

اصلی‌ترین سوالی که معمولا حین تصمیم برای سفارش کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری از خود نمی‌پرسیم این است که کاربرد چاپ کارت ویزیت فانتزی / چاپ کارت ویزیت نمایشگاهی / چاپ کارت ویزیت خاص / چاپ کارت ویزیت فوری چیست؟ امروزه اصلی‌ترین کاربرد کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری اطلاع‌رسانی آرشیوی (و نه تبلیغاتی) است. یعنی قرار نیست کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری برای شما مانند یک آگهی تلویزیونی، یک محصول (اعم از تجاری یا فرهنگی) یا خدمات را معرفی کند؛ بلکه اطلاعات یک شخص حقیقی یا حقوقی را به ساده‌ترین و قابل‌دسترس‌ترین شکل در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. 

صحبت کردن از روش‌های مختلف چاپ در شرایط حاضر که هر روزه فن‌آوری‌های تازه‌تری در این حوزه ظهور می کنند خیلی دقیق و فنی نخواهد بود. اما می‌توان تکنیک‌های چاپ فعلی را در دو دسته کلی تقسیم‌بندی کرد: چاپ افست و چاپ دیجیتال

کارت‌ ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری عموما به روش افست چاپ می‌شوند، مگر اینکه سفارش دهنده مشمول محدودیت زمان باشد تا تیراژ محدودی از کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری  را سفارش دهد. در این صورت چاپ دیجیتال به صرفه‌تر است. 

انتخاب نوع مقوا کارت‌ ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری بسته به نوع کاربرد در روی کاغذهای مختلفی چاپ می‌شوند. معمول ترین این کاغذها عبارتند از : مقوای کارتی عموما برای کارت ویزیت مناسب نیست، مگر به منظور صرفه‌جویی در هزینه. مقوای گلاسه ضخامتهای متفاوت دارد. قیمت آن نسبت به انواع دیگر پایین‌تر است. مقوا با روکش ورنی داغ یا مات روکش ورنی جدا از افزایش جلوه و زیبایی، موجب استحکام و ماندگاری کارت ویزیت شما می‌شود. اما وجه منفی آن، این است که امکان نوشتن روی این کارت ویزیت وجود ندارد. در نتیجه برای کارت ویزیت مطب کاربرد ندارد، چراکه امکان درج وقت بیمار در پشت کارت ویزیت وجود ندارد.

ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب

مهم ترین ویژگی کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری  آن است که پیش از هر چیز بتواند اطلاعات مورد نیاز مخاطب شما را ، ساده و بی‌درد سر، در اختیار او قرار دهد و نباید او را گمراه کند. نمی توان توقع داشت که کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری نقش یک بروشور اطلاع‌رسانی را بازی کند. بر خلاف آنچه بسیاری از افراد می‌پندارند، شما می‌توانید به قید کردن نام و نشانی و راه‌های ارتباطی بسنده کنید و از آوردن شکل یا تصویر بر روی کارت ویزیت خود پرهیز کنید. 

انواع کاغذ کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی /کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری یکی از مهم ترین موارد در رابطه با کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری نوع کاغذ و چاپ آن می باشد . 

سلفون مات (کاغذ ساده + یک لایه نازک سلفون مات) بر روی آن . در حال حاضر چندین نوع سلفون مات وجود دارد که از طریق لمس کردن میتوان به آن پی برد و از طرفی هر چه سلفون مات نرمتر و لطیفتر باشد کارزیباتر و از نظر چاپ بیشتر کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی /کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری که از گرافیک قوی برخوردار هستند این نوع کاغذ مناسب نمی باشد . و هر چه سلفون لطیف تر باشد طرح ما هم زیبا تر جلوه خواهد کرد . 

سلفون براق( کاغذ ساده + یک لایه نازک سلفون براق ) این نوع کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری ها سلیقه ای است و برای متون و همچنین گرافیک های ساده خوب است . 

گلاسه( کاغذ گلاسه ) این مدل کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری بدلیل قیمت مناسبش از آن استفاده میشود ولی کاغذ معمولی است و برای متن ها مناسب است . 

گلاسه UV(کاغذ گلاسه با ترکیبی شیمیایی ) این کاغذ نسبت به گلاسه قبل و همچنین سلفون براق ، براق تر است و بیشتر برای بروشور ها کاربرد دارد تا کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری

کتان (کاغذ + ترکیب شیمیایی + شابلون خور) . یکسری کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری ها هستند که وقتی به آن نگاه میکنید خطوطی الیافی شکل روی کارت ویزیت مشاهده میکنید . این کارت ویزیت ها بدلیل همان خطوط الیافی شکل برجسته هستند و برای چاپ گرافیکی مناسب نیستند . ولی برای آرم ها و همچنین متون مناسب هستند و بیشتر برای شرکت های بزرگ کاربرد دارد. 

PVCکاغذ مخصوص این نوع کارت ویزیت فانتزی /کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری ها بیشتر مناسب کارت اینترنت است تا کارت ویزیت اما استفاده میشود. جدیدا کارت ویزیت هایی با جنس کاغذ کالک، ابریشمی و … نیز چاپ می شود که فقط اشخاص خاصی ( گرافیست ها و هنرمندان یا سرمایه داران) از آنها استفاده می کنند. 

نکاتی اساس و مهم در طراحی یک کارت ویزیت خوب :

 • از تصویری استفاده کنید که نمایانگر کار، محصول و کمپانی شماست.
 • مطمئن شوید کارت ویزیت شما دارای جذابیت های لازم برای جذب و جلب توجه و ترغیب مشتری است.
 • از رنگ های متنوعی در چاپ کارت ویزیت استفاده کنید.
 • از عکس هایی استفاده کنید که احساسات افراد را تحریک کند، البته با توجه به این که برخی از تصاویر ممکن است برای محیط تجاری مناسب نباشد.
 • از کارت ویزیت هایی که مواد پلاستیکی در آنها بکار رفته استفاده نکنید. از کارت ویزیت های رنگی و کارت ویزیت هایی استفاده کنید که دارای طرح های غیر معمول و غیر عادی است، به این طریق طرح کارت ویزیت در ذهن بیننده باقی مانده و دیرتر فراموش می شود.
 • کارت ویزیت خود را در سایزهای مختلف تجسم کنید. شما می توانید کارت ویزیت خود را به گونه ای طراحی کنید که فقط محصولی که قصد فروش آن را دارید به نمایش بگذارد.
 • کارت ویزیت را به صورت عمودی طراحی کنید تا مطمئن شوید بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.
 • کارت ویزیت با طرح های مختلف طراحی کنید. با این روش افراد در کلکسیون کارت های ویزیت شان تعداد بیشتری کارت ویزیت از شما خواهند داشت . 
 • به اضافه کردن یک فایل آهنگ یا موزیک به کارت ویزیت خود فکر کنید. این گونه می توانید مطمئن باشید هر کس با هر سلیقه ای از داشتن کارت ویزیت شما امتناع نمی کند.
 • شما باید مطمئن باشید کارت ویزیت شما از روش ها و راه های لازم برای ارتباط برقرار کردن با افراد برخوردار است،مثلانام کمپانی،آدرس،شماره تماس،فاکس،آدرس وب سایت وهمچنین آدرس ایمیل.فراموش نکنید بودن نام خود شما به اندازه نام کمپانی در کارت ویزیت اهمیت دارد.
 • نگران هزینه ای که باید برای کارت ویزیت بپردازید نباشید. با کمی بیشتر هزینه کردن برای چاپ کارت ویزیت بعدا می توانید درآمد بیشتری داشته باشید. با داشتن یک کارت ویزیت خوب با تعداد بالا تعداد افرادی که با شما تماس می گیرند نیز بیشتر شده، در نتیجه میزان فروش محصول شما نیز افزایش پیدا می کند.
 • داشتن دو کارت ویزیت متفاوت می تواند میزان فروش محصول شما را تا حد باور نکردنی بالا می برد.
 • مطمئن شوید کارت ویزیت که طراحی می کنید به خوبی برند یا نام تجاری شما را تصریح و توصیف می کند .
 • سعی کنید مشخصات کلی خلاصه و در یک خط قابل خواندن و فهمیدن باشد از نوشتن متن های طولانی اجتناب کنبد فراموش نکنید کارت ویزیت با برشور یا تراکت تبلیغاتی فرق دارد پس هرچه مختصر تر و کوتاهتر باشد برای مخاطب قابل لمس تر است .
 • نوشته ای انتخاب نکنید که مردم قادر به فهم آن نباشند چون باعث می شود برخی از مشتریان خود را از دست بدهید.
 • از کارت ویزیت هایی استفاده نکنید که حاوی اطلاعات ارتباطی قدیمی، آدرس پستی و … است چون باعث می شود یک فرد غیر حرفه ای و اماتور به نظر برسید.
 • سعی کنید به جای نوشته های طولانی از نوشته ها و عبارات کوتاه و مختصر استفاده کنید. نوشته های بلند و طولانی باعث کم شدن علاقه فرد به خواندن مطالب کارت ویزیت می شود.
 • پشت کارت ویزیت شما باید حاوی نکات مهم و ضروری در مورد نوع فعالیت و سرویس دهی شما باشد. این باعث می شود مردم شما را بهتر و زودتر به یاد آورند.
 • اگر می دانید در یک سال بیشتر از ۱۰۰۰ کارت ویزیت استفاده نمی کنید مطمئن باشید در کار و تجارت خود شکست خواهید خورد. بنابراین روش خود را تغییر داده و کاری کنید که کارت ویزیت بیشترین نفع را به شما برساند.
 • بهترین روش برای اینکه ببینید آیا کارت ویزیت شما یک کارت ویزیت به یادماندنی هست یا نه این است که کارت ویزیت خود را بین تعداد زیادی کارت ویزیت دیگر قرار دهید و آن ها را از یک تابلو آویزان کنید، سپس به آن ها نگاه کنید. اگر کارت ویزیت شما در نگاه اول نظرتان را به خود جلب کرد مطمئن باشید کارت ویزیت خوبی است. اما اگر این اتفاق نیفتاد بدانید در یک قسمت از کار اشتباه کرده اید.
 • وقتی کارت ویزیت تان را به مشتریان خود می دهید از آنها نیز بخواهید کارت ویزیت شان را در اختیار شما قرار دهند. با این روش می توانید با آنها در ارتباط باشید بنابراین مطمئن باشید کار و شغل خود را در سطح وسیعی گسترش داده اید. 

قیمت چاپ کارت ویزیت فانتزی / قیمت چاپ کارت ویزیت نمایشگاهی / قیمت چاپ کارت ویزیت خاص / قیمت چاپ کارت ویزیت فوری

قیمت چاپ کارت ویزیت  و لیست تعرفه چاپ کارت ویزیت ، نرخ طراحی و چاپ کارت ویزیت ، چاپ کارت ویزیت ارزان با کیفیت و قیمت کارت ویزیت مناسب و .... با توجه به گستردگی شیوه های چاپ کارت ویزیت نظیر سایز، جنس که می توان برای این محصول در نظر گرفت، تهیه لیست قیمت کارت ویزیت جامع برای آن امکان پذیر نمی باشد و برای محاسبه قیمت کارت ویزیت نیاز به جزئیات می باشد، برای استعلام قیمت کارت ویزیت فانتزی / قیمت کارت ویزیت نمایشگاهی / قیمت کارت ویزیت خاص / قیمت کارت ویزیت فوری کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید . 

 گروه  چاپ ایده آل با بهره گیری از سال ها تجربه بهترین مشاور و ارائه کننده خدمات در امر چاپ و طراحی کارت ویزیت فانتزی / کارت ویزیت نمایشگاهی / کارت ویزیت خاص / کارت ویزیت فوری اعم از کارت ویزیت گلاسه ، کارت ویزیت کتان ، کارت ویزیت PVC ، کارت ویزیت سلفون مات ، کارت ویزیت سلفون براق و کارت ویزیت لمینت مات و کارت ویزیت لمینت براق بوده و خدمات خود را با مناسب ترین قیمت ها عرضه می نماید.

بهترین ها را از ایده آل بخواهید.