Blog Detail

زمان: ۰۵:۰۲:۴۰ - تاریخ: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

مشاهده: 5700

چاپ پاکت

پاکت نامه / پاکت ملخی

عناصر تشکیل دهنده پاکت نامه

 پاکت معمولا بعد از طراحی سربرگ ها، پاکت نامه طراحی می شود. از آنجا که وحدت بصری در اوراق اداری یک ضرورت می باشد، پس از پایان چیدمان نهایی سربرگ، از عناصر استفاده شده در آنها برای طراحی پاکت نامه نیز استفاده می گردد. به این ترتیب وحدت بصری هر دو حفظ شده و نوعی هماهنگی در این دو اوراق ایجاد می شود. می توانید برای تنوع یافتن و زیباتر شدن کار، گوشه های کوچکی از کار را تغییر داده و طراحی نهایی را با فرم و شمایل پاکت متناسب نمایید. مثلا یک المان را حذف یا اضافه نمایید یا رنگی را پررنگ تر جلوه دهید. این گونه ضمن حفظ وحدت بصری در هر دو کار، تمایزهای کوچکی هم ایجاد می شود و مخاطب حس تکرار را در اوراق شما حس نخواهد کرد . المانهای موجود در پاکت به جز شماره و پیوست و تاریخ، بقیه با سربرگ مشترک است. وجود نام و لوگوی شرکت، آدرس و سایر راههای تماس با شرکت، از ضرورتهای لاینفک پاکت ها می باشد و عدم وجود آنها نوعی نقص در طراحی به حساب می آید. محل درج آرم شرکت در پاکت ، برخلاف سربرگ های فارسی زبان که باید در گوشه سمت راست قرار داده شود، در بالا و گوشه سمت چپ پاکت قرار داده می شوند. گاهی در چیدمان پاکت (خصوصا پاکتهای ملخی)، آرم را در گوشه پایین نیز قرار می دهند و این کار در برخی طراحی ها، زیباتر هم می نماید. گوشه بالا سمت راست پاکت جای قرار گیری تمبر و انجام عملیات پستی، می باشد که بهتر است در طراحی این محل حفظ شود و این قسمت تا حد امکان خالی نگهداشته شود. پاکت نامه / پاکت ملخی برای مراسلات و قراردادن قراردادهای شرکت و ... مواردی از این دست طراحی می شود.

ابعاد پاکت نامه / پاکت ملخی معمولا، یا متناسب با کاغذ A4 است که دو تا، از طول خورده باشد، یا متناسب با کاغذ A4 و یا A5  است که کاغذ تا نخورده در داخل آن قرار می گیرد. نوع اول پاکت نامه برای قرار دادن نامه ها و مراسلات رسمی که در سربرگ شرکت یا کمپانی نگارش شده است استفاده می شود و به آن پاکت ملخی گفته می شود. ابعاد این پاکت ها به گونه ای است که در حالت بسته شدن پاکت، عرض آن برابر عرض کاغذ A4  است و طول آن برابر یک سوم طول A4 ( چون کاغذ از دو محل در طول تا می خورد و سپس در داخل پاکت قرار داده می شود) می باشد. انتخاب گرم پاکت های ملخیسلیقه ای است و بسته به نیاز شرکت یا موسسه و بودجه آن طراحی و چاپ می گردد. اما شاید بهتر است 100 یا 80 گرم انتخاب شوند. این پاکت ها، دارای سه لب چسب در طرفین و پایین کار هستند . نوع دیگر پاکت نامه ، پاکت های A4 و A5 است که بسته به ابعاد سربرگ های شرکت یا مرسولاتی که قرار است در آن جای داده شوند، قطع A4 یا A5 انتخاب می شود. این پاکت های نامه معمولا برای ارسال و جای دادن قراردادها و اوراقی که قرار نیست تا خورده شوند، استفاده می گردند. گرم کاغذ این پاکت بهتر است بالای 100 انتخاب شود تا پاکت، شیک و شکیلتر به نظر رسد. این پاکت ها وسط چسب هستند یعنی جلوی پاکت برگشته و در پشت پاکت در وسط به هم رسیده و از داخل چسب می خورند. یک در 5 یا 6 سانتیمتری نیز از بالا، پاکت را می بندد. لب چسب های این پاکت ها 2 عدد می باشند. نکته مهم این است که قسمت های لب چسب، در هر نوع پاکتی ، بهتر است بی رنگ طراحی شود علت بدون رنگ طراحی شدن لب چسب ها ماندگاری بیشتر و بهتر ماندن چسب بر روی کاغذ است. رنگ ها باعث می شوند که چسب به خوبی روی کاغذ ننشیند و خوب بهم چسبیده نگردند.

قیمت چاپ پاکت نامه / قیمت چاپ پاکت ملخی / قیمت چاپ پاکت اختصاصی / قیمت چاپ پاکت فانتزی

قیمت چاپ پاکت نامه / پاکت ملخی / پاکت اختصاصی / پاکت فانتزی و لیست تعرفه چاپ پاکت نامه / پاکت ملخی / پاکت اختصاصی / پاکت فانتزی ، نرخ طراحی و چاپ پاکت نامه / چاپ پاکت ملخی ، چاپ پاکت ارزان با کیفیت و قیمت پاکت نامه / پاکت ملخی / پاکت اختصاصی / پاکت فانتزی مناسب و ... برای استعلام قیمت پاکت کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید . 

 گروه  چاپ ایده آل با بهره گیری از سال ها تجربه بهترین مشاور و ارائه کننده خدمات در امر طراحی و چاپ انواع پاکت ( پاکت نامه ، پاکت ملخی و ... ) بوده و خدمات خود را با مناسب ترین قیمت ها عرضه می نماید .

 بهترین ها را از ایده آل بخواهید .