Blog Detail

زمان: ۱۰:۲۶:۳۹ - تاریخ: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

مشاهده: 5151

چاپ تراکت

چاپ تراکت ، برگه ‎های تبليغاتي در قطع معمولا کوچک‎تر از کاغذ A4 است که صاحبان مشاغل براي نشان دادن کار خود منتشر نموده و در بين مخاطبان خود و یا در مکان‎ هایی مثل پیاده‎رو ‎ها و نمایشگاه ‎ها بین عابران پخش می‎شود و یا در مکان‎های تجاری و مسکونی توزیع می گردد.

چاپ تراکت / تراکت ارزان / تراکت تبلیغاتی این ابزار تبلیغاتی ارزان و پرطرفدار دارای عمری کوتاه است و جهت بیان خبر و یا آگاهی دادن یک موضوع در مدت زمان معلوم با بیانی مستقیم و بدون واسطه، جهت معرفی و ترغیب مخاطب برای استفاده از خدمات و اقلام مورد نظر، به کار می‎رود به صورتی که خبر و آگهی درج شده بر روی تراکت ، نوید از یک تحول ، خبر مهم و یا یک جهش در فعالیت را دارا باشد . تراکت‌ رنگی / تراکت ارزان / تراکت تبلیغاتی ها غالبا با بیان تصویری و نوشتاری و به صورت چهاررنگ و فاقد پیوست می‎باشند برای اندازه آن، ابعاد استاندارد درنظر گرفته شده است. یک گالری ، موسسه‎ی تجاری ، فرهنگی و یا غیره ، پس از انجام فعالیت‎های روزمره و همیشگی ، برای تغییر و تحول در روند عملکرد خود ، اقدام به چاپ تراکت تبلیغاتی / چاپ تراکت ارزان  می‎نماید تا اعلام کند که شیوه‎ی عملکرد و فعالیت آن واحد در یک مدت زمان معلوم تغییر نموده است. به صورت مثال ، خبر از افتتاحیه‎ی موسسه‎ی جدید با گرایش به حرفه‎ی جدید و یا خبر از حراج‎های فصلی در یک مدت زمان خاص و معلوم ، یک رویداد و یا فراخوان شرکت در میتینگ ، مسابقه و جشنواره‎های هنری و یا هر رویداد دیگری که احتیاج به معرفی و آگاهی از جهش فکری و روند کاری داشته باشد. این روزها شاهدیم که بنگاه‎های اقتصادی کوچک به هر بهانه برای تبلیغات خود از روش چاپ تراکت تبلیغاتی / چاپ تراکت ارزان استفاده می‎کنند که متاسفانه آن هم به علت نبود اطلاعات کافی در مورد این روش تبلیغاتی ست . باید بپذیریم که از چاپ تراکت باید بجا استفاده شود و برای تبلیغات ، روش‎های مطمئن‎تر و اثرگذارتری نیز وجود دارند.

ویژگی های تراکت : از ویژگی های تراکت تبلیغاتی / تراکت ازران / تراکت فوری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تراکت ارزان یکی از ارزان‎ترین، شکل ‎های تبلیغات است.
  • چاپ تراکت به راحتی با مخاطب خود ارتباط بر قرار می کند.
  • به دلیل توزیع مستقیم تراکت، طیف گسترده‎ای از افراد جامعه می‎توانند از آن استفاده کنند.
  • تراکت قابل حمل بوده و می توان آن را در فرصت‎های مناسب، مطالعه و بررسی کرد. 
  • در تراکت می توانیم اطلاعات بیشتر و جزیی‎تری را نسبت به پوستر در مورد هدف‎مان به مخاطب ارایه دهیم.

بایدهای یک تراکت خوب: یقینا بداند چه چیزی را می خواهد به مخاطبان خود انتقال دهد. کاملا مطالب درج‎شده را به صورت واضح و روشن مطرح کند. بتواند مخاطب خود را ترغیب و تشویق به موضوعات چاپ تراکت کند. ارتباط صحیح و پیوستگی و هماهنگی بین تصاویر و متن برقرار باشد تا اولین نگاه مخاطب به چاپ تراکت، او را وادار به پی‎گیری و جهت‎پذیری انتخاب او در خبر چاپ تراکت کند.

نکته‎های طراحی تراکت: نکته‎ی مهم در طراحی تراکت‎ تبلیغاتی این است که طراحی گیرا داشته باشد و مطالب به گونه‎ای خلاصه در آن چیده شده باشد که چشم بیننده خسته نشود. در طراحی تراکت باید سعی شود که مطالب مهم، بزرگ‎تر باشند و بهتر است این مطالب به گونه‎ای باشد که بیننده را جلب کند و بیننده مشتاق شود که آن را بخواند. استفاده از رنگ‎های هم‎خانواده و ترکیب رنگ‎ها در طراحی بسیار مهم است. کیفیت طراحی، نوع کاغذ، و نوع چاپ تراکت، نقش موثری در جذابیت و گیرایی چاپ تراکت در دید مخاطبان شما دارد. غالبا در صفحه‎ی روی چاپ تراکت عناوینی مانند نام واحد و یا مرکز مورد نظر و معرفی فعالیت‎های او امتیازات (اولین تولیدکننده، تنها موسسه، و یا استاندارد و ایزوهای رایج و غیره)، شرایط مرتبط با اعلام چاپ تراکت (به مناسبت روز افتتاح نمایشگاه و یک گالری و غیره)، زمان، نشانی، تلفن، فکس، ایمیل، درج شود و در قسمت پشت صفحه، توضیحات در رابطه شرح تحول در آن ذکر میشود. امروزه، صاحبان مشاغل در بالا بردن کيفيت کارها از هم پيشي مي‎گيرند و تراکت‎ ( تراکت تبلیغاتی / تراکت اختصاصی / تراکت ارزان / تراکت فوری ) را در قطع‎هاي اختصاصي نيز چاپ مي‎کنند. 

انواع تراکت : طراحی جذاب، چاپ با کیفیت و شفاف، استفاده از کاغذ با کیفیت می‎توانند یک تراکت را تاثیرگذار سازند؛ بر این اساس تراکت‎ها از نظر اندازه، رنگ، جنس کاغذ، نوع چاپ قابل طبقه‎بندی هستند.

قطع انواع تراکت: تراکت در سايز هاي مختلفي چاپ و تهيه مي‌شود به طور مثال:

  • قطع A4 با اندازه 279 * 210 mm
  • قطع A5 با اندازه 210 * 148 mm (نصف اندازه A4)
  • قطع A6 با اندازه 148 * 105 mm (نصف اندازه A5)

نوع کاغذ و چاپ تراکت:

کاغذ الوان و چاپ تک‎رنگ : کاغذ الوان، کاغذ تحریر (معمولی) رنگی شده است و دو نوع کاغذ الوان ایرانی و کاغذ الوان خارجی در رنگ‎های سفید، زرد، سبز، صورتی، و آبی در بازار موجو است. در تراکت‎هاي معمولي از کاغذهاي الوان استفاده مي‎شود و به طور سياه و سفيد (تک‎رنگ) معمولا با دستگاه چاپ ریسو روی آن چاپ مي‎گردد.

کاغذ تحریر و چاپ چهاررنگ: کاغذ تحریر چهاررنگ کاغذهای معمولی نوشتن را می‎گویند که از طریق دستگاه چاپ افست به صورت چهاررنگ تکثیر می‎شود.

کاغذ گلاسه و چاپ چهاررنگ: کاغذ گلاسه چهاررنگ همان چیزی است که به خاطر براق بودنش در میان عامه‎ی مردم به عنوان کاغذ روغنی معروف است و از طریق دستگاه چاپ افست به صورت چهاررنگ تکثیر می‎شود.

نوع قیمت تراکت:

تراکت الوان، ارزان‎ترین نوع تراکت است که معمولا با وزن 70 و 80 گرم چاپ می‎شود. تراکت تحریر چهاررنگ در رده‎ی بعد از نظر قیمت قرار دارد و معمولا با وزن 80 گرم چاپ می‎شود. تراکت گلاسه‌ی چهاررنگ دارای قیمت بالاتری نسبت به تراکت‎های الوان و تحریر است. قیمت چاپ تراکت قیمت چاپ تراکت و لیست تعرفه چاپ تراکت، نرخ طراحی و چاپ تراکت، چاپ تراکت ارزان با کیفیت و قیمت تراکت ارزان فوری و .... با توجه به شیوه های چاپ تراکت نظیر سایز، جنس که می توان برای این محصول در نظر گرفت، تهیه لیست قیمت تراکت جامع برای آن امکان پذیر نمیباشد و برای محاسبه قیمت تراکت دقیق نیاز به جزئیات میباشد، برای استعلام قیمت تراکت اختصاصی / قیمت تراکت تبلیغاتی / قیمت تراکت ارزان فوری کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید.

 گروه  چاپ ایده آل با بهره گیری از سال ها تجربه بهترین مشاور و ارائه کننده خدمات در امر طراحی و چاپ تراکت تبلیغاتی ، تراکت اختصاصی و ... بوده و خدمات خود را با مناسب ترین قیمت ها عرضه می نماید .

بهترین ها را از ایده آل بخواهید .